Terved juuksed

MILLE JÄRGI VALIDA ENDALE ÕIGE KAMM VÕI JUUKSEHARI?

 

Harja või kammi peaks valima juukse pikkuse ja struktuuri arvestades. Juuste kammimine on vajalik. See aitab juukseid puhastada tolmust, siluda juukseid, harutada lahti pusad ning ergutada peanahka. Pusad tekivad mitmel põhjusel. Esmalt tuleb meil iga päev juukseid ära, ja ära tulnud juuksed võivad jääda teiste juuste vahele kinni. Kergemini tekivad pusad väga kuiva ja peenikese kahjustatud juukse korral.

Mida õhemad juuksed, seda pehmemad ja paindlikumad peavad olema kammipiid. Paksude juuste omanikele sobivad jäigemate ja tugevamate piidega kammid. Kui harja kasutatakse iga päev, ei tohi piid olla liiga tihedalt. Liiga tihedalt asetsevad piid hakkavad juukseid kiskuma. Liiga tihedate piidega harju ja kamme saab kasutada ainult soengu või viimistluse jaoks. Piide otsad ei tohi olla teravad. Testi piide sobivust käeseljal-kui need jätavad nahale väga tugeva jälje, ei ole need ka juustele head.

Metsseaharjastest valmistatud harjad

Looduslikud. Eelistatum on siiski looduslikest materjalidest harjad, näiteks mets- või okasseaharjastest, puidust jne valmistatud. Need harjad on pehmed ja sobivad ka lastele ning kahjustatud juuste turgutamiseks. Juukseid selline hari ei kahjusta, kuid pusadega võib hätta jääda.

 

 

 

 

 

 

 

 

Head valikud

Olivia Garden Ceramic + Ion XL Boar Paddle Brush Vent
Olivia Garden Ceramic Plus Ion Turbo Vent 100 Percent Boar Flat Brush Styler 9 Rows

Pusaharjad

Pusaharjad kammivad lahti juustesse jäänud pusasid ja ei aja juukseid enam pusasse tänu oma harva asetsevatele piidele. Pusaharjad sobivad nii märgade kui ka kuivade juuste kammimiseks. Pusaharjadel on pehmed piid. Jäigad piid hakkavad juukseid lõhkuma ja kahjustama.

 

 

 

 

 

 

 

 

Hea valik

HAIRWAY biopõhisest plastikust beež pusahari ORGANICA

Kammid

Kamme valmistatakse nii looduslikest materjalidest(puit, sarv, luu, või biopõhisest plastikust) või sünteetilised (plastik, silikoon, nailon, süsinikkiust).

Pikkadele juustele ja/või lokkidele sobib suurem ja hõredate piidega kamm. Hästi jämedate ja laiade piidega kamm sobib ka lokkide või märgade juuste lahtikammimiseks. Lühemate soengute korral sobivad väiksemad ja tihedate piidega kammid. Hästi tihedate piidega kamm sobib kõõma väljakammimiseks, ning ka tingude eemaldamiseks.

Sabaga kamm ja tupeerimisekamm. Neid on mugav kasutada soengu tegemiseks.

 

 

 

 

 

 

 

 

Head valikud

HAIRWAY sabaga kamm IONIC 05156
HAIRWAY biopõhisest plastikust beeži juuksekamm ORGANICA
Hairway Ionic kamm 05165

Kammide ja harjade hooldus

Igal inimesel on igapäevaelus üks isiklik kamm või rohkem. Igapäevasel kasutamisel need määrduvad. Kammi kogunevad juuksed, mustus, tolm, kosmeetikatoodete jäägid – vahud, geelid, lakid ja muu. Seetõttu kamme ja harjasid tuleb puhastada.

Kammi peaks puhastama nii tihti kui võimalik. Sõltuvalt materjalist saab kamme puhastada kas kuiva või märja meetodi abil. Kuiva puhastust kasutatakse kammide või harjade juures, mis on valmistatud puidust, sest puit imab vett ja tekitab kammile kahju. Alustatakse harja piidest ja eemaldatakse suurem mustus. Kammipiid saab puhastada alkoholi kastetud vatitikuga. Puhastusega tuleb toime ka tolmuimeja.

Looduslike harjastega kammidel nende harjaseid ja kummipadja pindu ei tohi puhastada alkoholiga, sest see võib neid kahjustada. Neid saab edukalt puhastada ka hambaharjaga, mis on kastetud sooja vette, millesse on pandud vedelat seepi või šampooni.

Sünteetiliste ja metalli materjalidega kamme saab puhtaks ainult vee kasutamisel.

Nõudepesu pesuaine on üks võimalus kammi pesemisel. Enne pesemist eemaldada juuksed kammist. Valada nõusse sooja vett, lisada pesuaine sellises koguses, et vesi on muutunud seebiseks. Kasta kamm vedelikku ja jäta see 20-30 minutitks seisma sinna. Pärast kui mustus on tulnud pinnale, pese kamm, loputa ja kuivata.

Ka äädikat ja söögisoodat saab kasutada kammide pesemisel. Lahusta väike kogus soodat soojas vees ja lisa väike törts äädikat juurde. Kasta kamm saadud vedelikku seisma 10-15 minutiks. Pärast seda pese, loputa ja kuivata kamm.

Nii lihtsaid vahendeid kasutades saab kergesti puhastada mistahes kammi või harja. Leia endale see sobivam viis.

 

 

TAIMEDEGA VÄRVIMINE. MIKS SEE KASULIK ON?

 

Usu või ära usu aga paremal pool pildil olevad juuksed on värvitud taimedega. Loomulikult selliseid  toone saab teha ainult heledatele juustele.

Taimedega värvimine on hea lahendus neile, kes soovivad looduslikku lähenemist juuste värvimisel või soovitakse võimalikult loomulikku juuksetooni. Taimses juuksevärvis olevad taimed hooldavad meie juukseid, andes neile ilusa läike ja sära. Taimevärvid ei tee kahju meie juustele ja me võime südamerahuga neid värvida, kartmata neile liiga teha.

Taimedega värvimise kasud.

Taimedega värvimise kasusid märkab inimene ruttu. Üldiselt on teada, et keemilised värvid kahjustavad juukseid. Nad mitte ainult ei kahjusta, vaid ka kiirendavad halli karva teket. Mismoodi? Nimelt sisaldavad need värvid paljusid kahjulikke komponente mis takistavad  melaniini teket. Üks nendest on vesinikperoksiid. See on aine, mida kasutatakse juukseid heledamaks ja tumedamaks värvimisel. Nimelt, juukse folliikulid produtseerivad väikeses koguses vesinikperoksiidi ise ning inimese keha toodab aga ensüümi, mis lagundab vesinikperoksiidi molekuli. Seoses vananemise protsessiga väheneb selle ensüümi tootmine ning juuksed hakkavad iseend „blondeerima“ seest poolt. Inimesel, kes värvib keemiliselt oma juukseid võib suure tõenäosusega tekkida halle karvu kiiremini. Muidugi siin on oma osa ka geneetikal ja vananemisel aga keemiline värv võib soodustada rohkemat halli karva teket. On teada, et vesinikperoksiid takistab pigmendi tootmist.

Piltlikult öeldes asuvad folliikulis rakud, mida nimetatakse melanotsüütideks. Need toodavad pigmenti melaniin, mis annab värvuse juustele ja ka meie nahale. Melaniin värvib keratiini ja nii saavad värvi ka juukseid. Inimjuuksed on kas pigmendiga (pruun, punane, blond) või siis pigmendita (valged).

Johannes-Gutenbergi nimelise ülikooli biofüüsika instituudi professor Heinz Decker on öelnud: „Evolutsiooni käigus tekivad teatud kaitseensüümid, mille kontsentratsiooni vesinikperoksiid reguleerib. Kui aga vesinikperoksiidi tase liiga kõrgele tõuseb, siis võib see ka kaitseensüüme ohustada, mille tagajärjel ei moodustu enam piisavas koguses juukse pigmentvärvi melaniini.“

Pealegi peale keemilise juuksevärvi mahapesu jääb nahale tugev värvirant, siis taimedega värvimise järgselt seda ei teki. Taimedega värvimine ei kahjusta juukseid. Taimne juuksevärv aitab katta ka halli juust. Õige värvitooni valik teeb sind lihtsalt ilusaks.

Juukseid värvides neid võimalikult vähe rikkuda on väga oluline. Ajaleht Ekspress rääkis kord viie naisega, kes osalesid telesaates “Minu imeline muutumine”.  Selgus, et teleekraanil näidatakse muinasjutu ühte poolt. On üks eesti naine või mees, kes pole enda välimusega rahul ning talle tuleb appi hambaarstide, ilukirurgide ja stilistide tiim. Hiljem inetust pardipojast saab kaunis luik.

Ehkki muutumissaade on ametlikult tõsielusaade, näidatakse televaatajatele vaid üht osa tõest – ilusamat osa. See on maailm, kus ilukirurgial puudub pahupool. Kõik ilulõikused õnnestuvad. Blondeerimine ei riku juukseid. Pahupool – põletikud, armid, rikutud juuksed ja saateosaliste hingelised kannatused – jäävad peitu.

Parim oleks, et inimene jääks rahule oma juustega ka peale juuste värvimist ja hooldamist. See tähendab, kui talle on tehtud juuksehooldus, siis tema juuksed on saanud tugevamaks ja on nüüd palju parema kvaliteediga, kui enne. Mis kasu on, kui juuksed on üks õhtu ilusad aga kõik ülejäänud päevad aastas aga inetud ja kahjustatud?

Taimedega värvimine on tõesti kahjutu viis oma juukseid hooldada ja mitte ainult seda, vaid sellega käib kaasas terve hulk häid asju. Nimelt enne taimedega värvima hakkamist tehakse sügavpuhastav savimask, mis on samuti 100% looduslik. Miks seda vaja on? Aga selleks, et kui varem on värvitud keemiliste värvidega, on vaja saada juuksest raskemetallid ja muud ained välja. Juuks on siis valmis uut värvipigmenti vastu võtma. Samuti kui see protseduur tehtud, siis edasi igat uut värvimise korda, tuleb teha ainult 10 min sügavpuhastava šampooni ja savipesu. Kõik see hooldab samuti juukseid, kuna ta puhastab juuksed tootejääkidest ja silikoonidest. Juuksed on peale seda volüümikamad.

Taimedega värvimisel ei ole tõesti ainult punaseks ja mustaks värvivad värvid, nagu arvatakse. Tegelikult on väga palju erinevaid värvetoone. Taimi saab omavahel segada, andes võimalusi juurde tekitada palju erinevaid värvitoone. Kasutatakse hennat, amlat, indigot, brahmit, bhringraj, hibiskust, methi taime. Kollakama tooni saamiseks lisatakse ka kurkumit. Taimed, mitte ainult ei värvi juukseid, vaid ka hooldavad sinu peanahka. Samuti jääb juuks värvituna loomulik. Kui pole kunagi varem värvinud taimedega, siis võta kätte ja proovi.

Teeme enne värvima asumist kliendile ka värvikaartide järgi testi. Seda selleks, et valida kohe esimene korral, see õige toon.

SEPTEMBRIS pakume õpilastele ja õpetajatele taimedega värvimist -35%.

 

PEATÄID

 

Peatäid on väikesed kuuejalgsed putukad, kes toituvad inimverest. Täi on kuskil seesamiseemne suurune. Täi munasid nimetatakse tingudeks. Täid kinnitavad oma munad peanaha lähedale juustele ja need on justkui liimitud juuksekarva külge. Rohkem esineb täisid lastel, kes käivad päevahoius, lasteaias või eelkoolis. Sellises eas lapsed mängivad tihti väga lähedalt koos ja jagavad omavahel kammi, salli ja mütsi. Lapsevanemad kelle lapsel on täid, on potensiaalne oht saada samuti täid. Kõige suurema tõenäosusega saadakse täid teise inimesega peadpidi koos olles, mis võimaldab täil minna ühe inimese juustest teise inimese juustesse. Ka jagatud juuksehari või kamm, sall, müts võib levitada täisid. Täid võivad lühikest aega elada edasi veel ka rõivastel või muudel esemetel.

Täid ei saa hüpata ega lennata teise inimese peale:) Täid võivad olla pruuni, valget või tumehalli värvi. Kõige sagedamini pesitsevad nad kukla, kaela ja kõrva piirkonnas. Täimunad(tingud) on ümmarguse või ovaalse kujuga mis on liimitud peanaha lähedale karvale ja teda on üsna raske karva küljest lahti saada.

 

 

 

 

 

 

 

Pildil 1 Koorumata täimuna. Pilt 2 Täimuna peale vastse koorumist. Pildid on tehtud mikrokaameraga 200x suurenduse juures.

Sümptomid

Paljudele lastele ei tekita täide olemasolu mingeid ebameeldivusi. Ainus sümptom, mis alguses esineb on peanahasügelus, mis võib hakata nädal või kuu pärast seda kui täid on pähe tekkinud. Sügelus on tingitud allergilisest reaktsioonist täi hammustusele ja tema süljele. Tugev sügamine võib viia paljude kriimustusteni ja halvemal juhul tekitada haavandeid. Kindlasti otsida arsti abi kui nahk muutub punaseks, läheb tursesse ja lümfisõlmed kaelal lähevad valusaks. Need võivad olla naha infektsiooni tunnused.

Diagnoosimine

Vaadake lapse pea üle, eriti kukla, kaela ja kõrvatagune juustega kaetud piirkond. Täide olemasolu oletatakse peanaha lähedal olevate tingude järgi, kuna täisid ennast vahel ei märka. Kas inimesel on täid, seda näitab ikkagi see, kas leitakse täisid. Diagnoos tuleb panna ikkagi elavate ja ringi liikuvate täide järgi. Samuti oluline fakt on see, et täi kinnitab muna peanaha lähedale juuksekarvale. Vastsed kooruvad munast nädala pärast. Seega munad, mis asuvad peanahast kaugemal kui 1cm on peaaegu alati tühjad. Võibolla on tegemist ka täismunadega aga sellisel juhul on vastne juba surnud. Ainult munade olemasolu ei kinnita, et inimene on nakatunud täidega. Mikroskoobi abil on näha kas munades leidub elusaid vastseid.

Test

Võta hästi tihedate piidega kamm, kui sul just pole kodus spetsiaalset täikammi juba ja suur  valge paberileht. Kammi juukseid pea alaspidi põhjalikult paberi kohal läbi ja alga kammimist juuksejuure juurest kuni otsteni. Peale kammimist silmitse paberit ja vaata kas sa näed seal midagi.

Peatäid ei lähe ära iseenesest. Kui lapsel on täid teavitage lapse mängukaaslaste vanemaid, et nemadki kontrolliksid oma laste päid. Samuti vajadusel ka teada anda lasteaeda, kooli, et ka teisi lapsi seal kontrollitaks. Uurida tuleb ka sama perekonna inimesi kellega laps koos elab või on kokku puutunud.

Ravi

Ravida tuleks kõiki kel on elus täid või täimunad. Kõiki kel on tingud, mis on peanahale lähemal kui 1cm. Ravi tehakse spetsiaalse täitõrjevahendiga, millel on juures  kasutus õpetus. Ravimit küsi apteegist. Mõned täid võivad vastumürgi suhtes olla resistentsed. Igaljuhul jälgige ravimi juhendeid ja ärge tehke tihedamini protseduuri kui ette nähtud.

Ravi teine tähtis komponent on täikamm. See kamm on piisavalt tihedate piidega, et tõmmata välja täid kui ka tingud juustest. Ravi protseduuri juures on tähtis ka regulaarne niiskete juuste kammimine. Sellist kammi kasutasid ka juba vanad Egiplased, nende haudadest on leitud sarnaseid kamme. Ravis kasuta ravimit ja kammi. Ainult kammimine tulemust ei too.

Kuigi täid ei ela kaua eemal inimesest, tuleks pesta kõik riided kuuma veega, mida on kantud 48h enne täide avastamist. Ka voodipesu jne. Pehme mööbli ja vaibad võiks puhastada tolmuimejaga. Esemed mida veega pesta ei saa, aseta kaheks päevaks suletud kilekotti või vaakumkotti. Just nii kaua võib täi veel elada ja siis ta sureb. Kui lapsel on oma lemmik pehme mänguasi, siis aseta see kilekotti kaheks päevaks või kuumakappi 30 minutiks ja see hävitab kõik elusolendid.

Mis veel?

Täid ei ole halva hügieeni tunnus, praktiliselt igaüks võib nakatuda täidest kui selleks on kõik tingimused täidetud, millest varem rääkisime.

Täid võivad elada vee all kuni 6h nii, et ka ujuvad lapsed on ohus. Pärast ravi võivad jääda surnud tingud pähe veel mõneks ajaks.

Hea materjal lastevanematele. Minu lapsel on täid.

 

LASTE JUUKSEHOOLDUS

Laste juuksehooldus on lihtne ja ei nõua suuri pingutusi. Sind aitavad mõned lihtsad nipid, mida selles artiklis jagame ja mida saad kohe ka rakendada.

Kui tihti peaks lapse pead pesema?

Peapesu all mõistame me seda, et pesemist vajab peanahk, mitte juukseid. Lapse peanahk toodab võrreldes täiskasvanuga igapäevaselt ligi 6 korda vähem rasu. Seega on vajadus lapse pead pesta ka oluliselt väiksem. Veidi sõltub laste juuksehooldus lapse vanusest ja aktiivsusest ja muutub lapse kasvades.

Keskmiselt vajavad laste juuksed pesemist iga 6-9 päeva tagant, imikutel ka 14 päeva tagant. Lastel on üsna tavaline, et nädalas korra on põhjalikum vannipäev või mõnes peres saunapäev, mil pestakse pead ja lõigatakse küüsi. 

Lapse pead tuleks pesta vastavalt vajadusele. Esimestel eluaastatel on juuksed lühikesed ning õrnad ja ei vaja lisahoolitsust. 

 • Pesukordade arvu võib suurendada, kui laps käib kuskil trennis või basseinis ujumas.
 • Suure hullamise ja jooksmise peale võib pea minna higiseks, sest keha jahutab end higierituse kaudu. Ka siis võib pead loputada mõne korra lisaks.

Millega lapse pead pesta?

Otsest reeglit, millal on õige aeg hakata lapse pead šampooniga pesema, ilmselt polegi. Beebide ja väikelaste pead võib pesta ka lihtsalt veega. Lastel võib kasutada spetsiaalset lastešampooni või nõrka neutraalset „suurte“ šampooni lahust.

 • Kui teie lapsel on peanahal näiteks psoriaas, dermatiit või (tite-) kõõm, pöörduge parima hoolduse valimiseks arsti, apteekri või spetsialisti poole. Selline peanahk võib vajada erihoolitsust ja lisaks šampoonile ka muude toodete kasutamist.
 • Suuremate tüdrukute puhul võiks arvesse võtta juuksetüüpi, kui juuksed on juba pikemaks kasvanud. Nt lokkis juustega tüdrukud võiks kasutada lokkis juustele mõeldud šampooni, kuivade juuste puhul kasutada niisutavat šampooni.

Lastel juuste väljalangemine on minimaalne. Täiskasvanutele tuttav loomulik juuste väljalangemine algab puberteedieas. Seega puudub vajadus kasutada lastel tooteid, mis mõeldud juuste väljalangemise vastu. Suurenenud juuste väljalangemise puhul tuleb pöörduda arsti või spetsialisti poole.

Kuidas kaitsta oma lapse juukseid basseinivees oleva kloori eest?

 • Enne basseini minemist teha juuksed alati märjaks – vesi täidab juuksed ja see tähendab, et juuksed ei ima endasse niipalju kloorist basseinivett.
 • Kanna ujumismütsi – mõnes basseinis on see hügieeni eesmärgil ka kohustuslik.
 • Enne basseini minemist loputa juuksed konditsioneeriga – see  annab juustele lisakaitse.
 • Pese juukseid pärast ujumist alati šampooniga, võimalusel kohe peale basseinist tulemist. Vajadusel niisuta peale pesu juukseid väljaloputatava konditsioneeri või spreipalsamiga.

Kuidas saan lapse juukseid pikemaks kasvatada?

Lapse juuksed kasvavad ühesuguses tempos nagu juuksed tavaliselt kasvavad. Juuste maha ajamine ei mõjuta nende kasvu kiirust. Täiskasvanud kasutavad juuste kasvu kiirendamiseks kosmeetikume, kuid need ei ole mõeldud lastele.

Kas kiilaksajamine paneb juuksed paremini kasvama?

On levinud teadmine, et kui väikesel lapsel juuksed maha lõigata (st kiilaks ajada), siis kasvavd juuksed kiiremini ja muutuvad paksemaks. Tegelikult me lõikame ära juba kasvavate juuste õhukesed otsad. Mida vanemaks saab juuksekarv, seda tugevamaks ta kasvab. Seega kasvavd samad karvad lihtsalt edasi muutudes päev-päevalt tugevamaks. Samuti kasvavd juuksed ikka ühesuguse kiirusega 1-1,5 cm kuus. Kui paksud, kui tihedada ja millist värvi juuksed meile kasvavad, sõltub juba iga inimese personaalsest genotüübist.

Millega lapse juukseid kammida?

Laste juuste kammimiseks sobib pehme kamm või hari, pikemate juuste puhul on heaks abimeheks tänapäeval väga popid ja efektiivsed plastikust tilga kuju meenutavad pusaharjad.

Millal kasutada konditsioneeri?

Konditsioneerid võib jaotada laias laastus kolme rühma: 

 • juustesse jäetavad palsamid (tavaliselt spreipalsamid, aga on ka kreemjaid emulsjoonpalsameid)
 • väljaloputatvad konditsioneerid ja palsamid
 • juuksemaskid

Taaskord puudub reegel, millal alustada palsami kasutamisega. Küll aga võib neid julgelt kasutada, kui selleks on vajadus. Mõni šampoongi teeb juuksed takusemaks kui teine ja konditsioneeri kasutamine muutub hädavajalikuks.

Spreipalsameid juustest välja ei loputata. Need aitavad vältida pusasid ja teha kammimise hõlpsamaks. Sobivad hästi õhematele juustel, sest ei tee neid raskeks. Spreipalsameid soovitaks kasutada niisketel juustel, kuna nad jaotuvad siis juustesse ühtlasemalt. Kindlasti kammida juuksed, olgu kuivad või niisked, pärast pihustamist läbi, et toode jaotuks veelgi paremini. Spreipalsamit võib juustele pihustada ka enne randa minekut või enne pikka õues olemist päikselisel suvepäeval, et niisutada ja kaitsta juukseid neid kuivatava tuule, merevee ja päikesekiirte eest.

Samuti aitavad spreipalsamid eemaldada juustest staatilist elektrit, mida esineb rohkem talvel või mis võib juustesse tekkida mõnest plastikust kammist.

Paksude ja kuivde juuste puhul võib julgesti kasutada juustesse jäetavat emulsioonpalsamit (need katavad juukseid paremini kui spreipalsamid) või väljaloputatvat palsamit. Tänapäeval on saada juba väga kergeid konditsioneere, mille puhul piisab, kui hoida neid enne maha loputamist juustes ainult 1 minut.

Kuna lapsed oma juukseid ei töötle, siis nende juuksed maski üldiselt ka ei vaja.

 • Kui peaksid miskil põhjusel kasutama hooldusel õli, nt titekõõma eemaldamiseks, siis õli maha pesemiseks tee pea enne märjaks tegemist šampooniga kokku. Nii saad liigse õli ka kenasti juustest välja.

Millal lõigata lapse juukseid?

Lõigata võiks esimest korda siis, kui juuksed hakkavad last segama, nt lähevad silma või kõrva. Või kui udujuustesse tulevad sagedasti pusad.

Kus lõigata esimest korda lapse juukseid?

Kas lõigata juukseid kodus või juuksuris, on iga vanema enda otsustada. Peamine, et see oleks tore sündmus, millest laps saab positiivse kogemuse edaspidiseks.

Et laps ei kardaks juukselõikust juuksuris, valmista laps ette:

 • Võta laps endaga juuksurisse kaasa või mine varem vaatama, kuidas ja kus juukseid lõigatakse.
 • Esimesel korral varu endale pisut rohkem aega, et juuksur saaks rahulikult seletada, mida ta tegema hakkab.

Täna on taaskord avatud ka 2 spetsiaalselt lastele mõeldud juuksurisalongi Juuksik, mis asuvad Tallinnas.

http://juuksik.ee/

Mida teha, kui laps lõikab endal ise juukseid?

Pole harvad aga juhud, kui laps lõikab endal ise juukseid või laseb mõnel teise ​​lapsel seda teha. Mida noorem on lõikaja, seda asümmeetrilisem tulemus tavaliselt tuleb. Seda võib ise kodus proovida tasandada või viia laps professionaalse juuksuri juurde. Kui lõigatud osa pole väga suur ja märgatav, siis võib seda peita kasutades selleks klambreid, peapaelu, mütsi vm. 

 • Kui su laps on huvitatud juuste lõikamisest, luba tal selle asemel lõigata nuku juukseid.
 • Rääkige oma lapsega erinevate kääride kasutamise võimalustest (nt kunsti ja käsitöö jaoks).
 • Kui mõni teine ​​laps lõikab sinu lapse juukseid, pöördu teise lapse vanema poole, et see ei korduks.
 • Pidage meeles, et juuksed kasvavad tagasi ehk nagu naljatlemisi võib öelda- juuksed on taastuv loodusvara.

Kuidas eemaldada lapse juustest nätsu.

Nätsu saab eemaldada ilma lapse juukseid lõikamata. Nätsu eemaldamiseks võib kasutada mitut meetodit. Ohutumad viisid on kasutada sooda ja vee segu või taimeõli.

1. Sega pastaks söögisooda ja vesi. Määri see nätsuga juustele. Kui segu on kuivanud, eemalda näts ja vajadusel pese juuksed šampooniga.

2. Kata närimiskumm täielikult õliga ja lase sel mõni minut seista. Seejärel eemalda juustest näts ja pese juuksed šampooniga (esmalt kanna õlisele kohale šampoon ja alles siis pese veega, et õli maha tuleks).

 • Taimeõli toimib kõige paremini, kui nätsu on ka lapse ripsmetes või kulmudes.

Kuidas eemaldada lapse juustest liimi.

Juustest liimi eemaldamiseks kasuta konditsioneerit ja kitsapiilist kammi. Niisuta juuksed liimiga kaetud alal ja kanna sinna konditsioneeri. Lase konditsioneeril 20 minutit mõjuda, vajadusel kauem, ja püüa kammi abil liim juustest eemaldada.

 • Kui konditsioneer ei tööta, proovi konditsioneeri asemel kasutada imikuõli. Õli tuleks jätta juustele ka 20 minutiks.

Kasutatud materjal:

https://www.wikihow.com/Care-for-a-Child%27s-Hair
https://www.salonplus.ee/blogi/kuidas-hoolitseda-lapse-juuste-eest
http://ilulaegas.eu/kasulik-teada/kuidas-lapse-juukseid-hooldada/
http://ecokids.ee/juuksehooldus/rasueritus/
https://www.youtube.com/watch?v=zbikIpf6l1o