Terved juuksed

Juuste väljalangemise korral on oluline panna õige diagnoos ehk saada asjakohane hinnang olukorrale. Otstarbekohase ravi algatamiseks on hädavajalik täpselt kindlaks määrata põhjus. Kiire lahenduse ja õige lahenduse vahel on suur erinevus. Paljusid juuste väljalangemise tingimusi ravitakse erinevalt – nii et õige diagnoosi saamine on kriitilise tähtsusega õige ravi saamisel.

Esimese sammuna oleks vaja saada spetsialisti hinnang ja näidata ennast trihholoogile, kes on õppinud juuste spetsialist, et leida üles konkreetne juusteväljalangemise põhjus.

Kui on saadud täpne hinnang, siis saab alles arutada ravi võimaluste üle. Vastasel korral me kaotame palju aega ja võitleme kätte juhtuvate vahenditega, mis ei pruugi meile tuua oodatud tulemust. Juuste olukord aga aina halveneb.

Kui juuste väljalangemine juba tekib, siis otsitakse alati kiiret lahendust. Internet on esimene asi, kus nõu otsitakse. Kuid pärast seda, kui on katsetatud erinevaid toidulisandeid, šampoone ja ravimeid, on paljudel juuste probleem ikkagi alles.

Seega ei ole hea mõte alustada mingi raviga, kui ei tea tegelikku probleemi põhjust. Sellega me hoiame kokku oma aega ja raha!

Konsultatsiooni saamiseks tule juuste- ja peanahauuringule.

Kui on juba käidud esmasel uuringul, siis tasub alati tulla trihholoogi poolt määratud ajal kordusuuringule ja järgida etteantud raviplaani. Esmane kordusuuring ei pruugi olla kohe lõpliku hinnangu andmine ravile, kas see on õnnestunud või mitte. Paljud paranemised võtavad aega rohkem kui üks kuu. Kordusuuringul saab hinnata kas asjad on hakanud minema paremuse poole ja kas oleks vaja midagi raviplaanis veel muuta. Kordusuuringu tee tasub ette võtta 1,5 kuud peale esmast uuringut.

Üks viga mida võidakse teha on, et ei minda sama spetsialisti juurde tagasi. Käiakse kõik spetsialistid läbi ja öeldakse, et keegi ei saa mind aidata. Tegelik põhjus on aga see, et spetsialistidel ei ole ülevaadet ravi kulust, kuna inimene ei tule end näitama ega anna tagasisidet. Paljude ravide korral tuleb ravikulgu jälgida ja hoida sõna otseses mõttes kätt pulsi peal. Selleks on need vahe kohtumised(kordusuuringud), et hinnata mis suunas on asjad minemas. Osade juuste- ja peanahaprobleemide korral on paranemise teekond natuke pikem.

Kordusuuringule saab aja panna meie kalendris.