Tagasi lehele

Juuste määrdumist me ei saa ära hoida või vältida. Seda võib põhjustada higi, rasu, tolm ja isegi õhusaaste. Mõnel inimesel lähevad juuksed rutem mustaks kui teisel. Vahel on selle mõjutajaks elustiil, töökeskkond, hobid jne. Mõnel juhul on tegu ka rasunäärme üliaktiivsusega, mida mõjutavad hormoonid ning mida näeme tihti noortel. Sõltumata põhjusest, kui juuksed on mustad, siis tuleb neid pesta.

Juukseid on erineva paksusega: peenikesed, keskmised, paksud.

Peenikesed juuksed on tavaliselt õrnemad, tõenäoliselt määrduvad kiiremini ja ka kahjustuvad kõige kergemini. Räägime siis nende hooldamisest lähemalt.

Kammi või harja juukseid enne pesemist. Sellega eemaldad lahti tulnud juuksekarvad ning pärast pesu on lihtsam juukseid läbi kammida.

Kordamist väärib teada-tuntud tõde, et juuste pesemiseks kasutatav vesi ei tohi olla liiga kuum ega ka liiga külm. Külm vesi ei pese välja tootejääke. Liiga tuline vesi kuivatab juust. Parajalt soe vesi aitab välja loputada šampooni jäägid. Sooja veega on juuksesoomused avatud. Külma veega pestes juuksesoomused sulguvad. Sellepärast olgu šampooniga pesemise ajal vesi soe ja palsamit välja loputades jahedam.

Kui peenike juus vajab igapäevast pesemist, siis sellisel juhul võiks kasutada igapäevaseks pesuks mõeldud šampooni, mis on juuksele õrnem.

Kindlasti ei tohi ära unustada palsami kasutamist, seda ka juuste igapäevasel pesemisel. Peenikese juukse puhul ei tasu palsamiga liialdada, et see ei koormaks juust ega muudaks seda raskeks. Juus peaks jääma peale pesu kohev ja puhas.

Peenikest juust pole mõtet koormata ka mitme erineva viimistlusvahendiga. Üldjuhul juus ei kanna välja enamat peale šampooni, mahapestava palsami ja ühe viimistlusvahendi. Kui juustele kuhjub palju tootejääke, siis muutuvad need lõpuks kuivaks, rabedaks ja kergesti murduvaks. Sellepärast kasuta kindlasti aegajalt sügavpuhastavat šampooni, mis peseb tõhusalt viimistlusvahendid juustest välja.

Selleks, et vältida peenikeste juuste kahjustamist liigse föönikuumusega, kasuta juustel kuumakaitset.

Olgu sul juuksed peenikesed, normaalsed või paksud ning peanahk kuiv, normaalne või rasune, trihholoogilt saad alati head nõu, kuidas just sinu juukseid ja peanahka oleks kõige õigem hooldada.

Kui sul on probleem peanaha või juustega, siis kindlasti tegele sellega.

Vaata järele, kas leiad siit sinu peanahaprobleemiga kokkukäiva nimetuse ja järgi neid juhtnööre, et saada abi oma peanaha probleemile.

Või tule trihholoogi jutule.

Vaata lähemalt ka neid protseduure:

Vaakumravi

Osooniravi

Tagasi lehele