Terved juuksed

Juuste spektraalanalüüs

on keha mineraalprofiili uurimine keemiliste elementide olemasolust ja kontsentratsioonist juuste kaudu.

Juuksed on võimelised koguma ja säilitama teavet mineraalide ainevahetuse kohta kogu nende kasvu jooksul ja peegeldavad mineraalsete elementide puudust või liigset kogust kogu kehas. Juuste spektraalanalüüs sisaldab 25 või 40 mikroelemendi uurimist (25 põhi- ja 15 täiendava elemendi, sealhulgas ka toksiliste elementide uurimist). Juuste spektraalanalüüsi tulemuse järgselt võiks läbi teha kohe ka mineraalide ainevahetuse häirete korrektsiooniprogrammi.

Juuksekarvad koguvad endasse mikroelemente ja näitavad keha mikroelementide seisu viimase 6 kuu kohta. Spektraalanalüüsi abil määratakse kindlaks juuste mineraalne koostis, mis kajastab kemikaalide kvantitatiivset suhet kogu kehas.

Juuste spektraalanalüüsiga saab hinnata toitumise olemust, elupaika, inimese halbu harjumusi, töötegurite mõju, neerude, maksa, seedetrakti ja endokriinsüsteemi toimet.

Osade mikroelementide puudused võimaldavad diagnoosida või ennustada ka ohtu immuunpuudulikkusele, diabeedile, kilpnäärmehaigustele, ateroskleroosile, osteoporoosile, psoriaasile, düsbakterioosile, gastroenteriidile, rasvumisele ja muidugi ka nahahaigustele. Samuti mõjutab see meie küünte ja juuste tervist.

Näiteks mangaani puudumine teeb mõtlemise, mälu, küünte ja juuste olukorra nõrgaks. Sinna alla kuuluvad ka nahalööbed ja vitiligo. Koobalti puudusega võivad esineda menstruaaltsükli häired, neuroloogilised probleemid, naha hüperpigmentatsioon jne.

Spektraalanalüüs juustest- 25 elementi:

alumiinium, arseen, boor, kaltsium, kaadmium, koobalt, kroom, vask, raud, elavhõbe, jood, kaalium, liitium, magneesium, mangaan, naatrium, nikkel, fosfor, plii, seleen, räni, tina, vanaadium ja tsink

Spektraalanalüüs juustest- 40 elementi:

alumiinium, baarium, berüllium, boor, vanaadium, vismuti, volfram, gallium, germaanium, raud, kuld, jood, kaadmium, kaalium, kaltsium, koobalt, räni, lantaan, liitium, magneesium, mangaan, vask, molübdeen, arseen, naatrium, nikkel, tina, plaatina, elavhõbe, rubiidium, plii, seleen, hõbe, strontsium, antimon, tallium, fosfor, kroom, tsink ja tsirkoonium

Analüüsi võiksid teha kõik inimesed, kellel on tuvastatud peanaha- ja/või juusteprobleeme:
  • sellised seisundid nagu juuste väljalangemine, juuste kehv kasv, juuste hõrenemine, et selgitada välja juuste väljalangemise võimalikud põhjused
  • naised, kes on fertiilses eas ja kel on juustega probleemid
  • naha probleemid nagu lööbed, dermatiit ja psoriaas

Tasakaalustades toitumist, kõrvaldades nii puudused ja/või liialdused makro- ja mikrotoitainetes, korrigeerides mikroelementide puudused, aitab see kaasa peanaha ja juuste ravi õnnestumisele.

On teada, et paljude juuste väljalangmise põhjuste hulgas on selliste keemiliste elementide nagu Zn, Se, Si, Cu, Fe ja I puudus. Nende mikroelementide ebapiisav tarbimine toiduga suurendab hormonaalsete nihete teket ja stressiga seotud juuste väljalangemist.

Peanaha probleemi alopeetsia areatat seostatakse sageli Zn, Se, mõnede aminohapete ja vitamiinide puudusega. Alopeetsia korral, kus inimene kaotab kõik juuksed, seostatakse Zn, Cu ja Se puudulikkusega või metallimürgitusega organismis. Juuste hõrenemise ja androgeense juuste väljalangemise probleemide korral võib tegu olla Cu puudusega ning Fe ja I defitsiidiga. Seetõttu ei saa olla ravi enne edukas, kui ei ole uuritud juuste mikroelementide sisaldust ja ei parandata puudust ja/või liiga.

Spektraalanalüüs juustest 25 elementi

Hind 145€

Spektraalanalüüs juustest 40 elementi 

Hind 195€

Juuste spektraalanalüüsi dešifreerimine nutrioloogi abiga

(mikroelementide puudujäägi või ületamise põhjused, soovitused tervise parandamiseks ja haiguste ennetamiseks, mikrotoitainete mõju meie kehale, kuidas mikrotoitainete defitsiit avaldub, kuidas mikroelementide abil organismis patoloogilisi protsesse parandada)

Hind 25€ (30 min)

Test tehakse Moskvas dr. Skalny Biomeditsiinikeskuses ISO serifitseeritud laboris.
Klientide tagasisided:
Sain teie abiga suures osas oma mureküsimustele vastused.
Ehk et investeering testi tasus ennast 100% suurepäraselt ära 🙂
Viljar