Tüüpiliselt kaotame 30-75 juuksekarva päevas. Peapesu järgselt on juuksekarvade kaotus ligi 130 ümber ja seda loetakse siiski normaalseks veel. Paljudel on ikka veel see küsimus, mida võib pidada normaalseks ära tulnud juustearvuks ja mida mitte? Naistel tuleb võrreldes meestega igapäevaselt ära vähem juukseid. Ka noorematel inimestel on igapäevane juuste kaotus väiksem. Samuti on see ära tulnud juuste arv igal inimesel erinev.  Näiteks kui inimene kaotas ilma probleemita päevas 30 juuksekarva, siis probleemi korral tuleb ära juba 65 juuksekarva.

Ära tulnud juuste arvu päevas saame teada kui me neid loeme. Oma ühes varasemas postituses räägin kuidas seda teha. Loe siin: Kolme ümbriku test.

Päevas ära tulnud juuste arvu on tähtis teada. See aitab mõista kas mureks on põhjust ja kui suur on juuste väljalangemine. Paljud inimesed tegelikult märkavad ja tajuvad juusteväljalangemist siis kui see muutub märkimisväärselt suuremaks. Juuksekarvu leidub igal pool kodus, riietel, juukseharjas ja duši äravoolu kohas. Neid on lihtsalt rohkem igal pool kui varem.  Peaaegu iga kord nende märkide ilmnemisel on inimesel õigus, et tal on tekkinud suurenenud juuste väljalangemine.

Kui mure on suur võib pöörduda trihholoogi poole, et teha kindlaks mis on selle konkreetse juuste väljalangemise põhjuseks.