Suve lõpupoole näeme palju päikesekahjustatud juukseid.

Me võime ära tunda päikesekahjustatud juuksed selle järgi, et nende värvus on heledam, juuksed on rabedamad ja neil puudub sära.

Kui me räägime päikesekahjustatud juustest, siis see tähendab kahjustust, mis esineb karva kõige välimisel osal, mida nimetatakse “kutiikuliks”.

Paljud asjad võivad suvekuudel kutiikulit kahjustada, nagu kloor, soolane merevesi, liiv, föönitamine ja juuste töötlemine kemikaalidega.

Siin on mõned näpunäited, mida soovitame sul suvel teha, et hoida juuste välimust.

Piira liiga pikka päikese käes olemist ilma peakatteta. Kanna suvel mütsi või salli. See võib suve lõpuks juuste tervist mõjutada kui liigume terve suve ringi ilma peakatteta.

Ära muretse selle pärast, kui pead tihti suvel šampooniga pead pesema, vaid keskendu regulaarsele konditsioneeri ja palsami kasutamisele. Mõnele juuksele on vaja konditsioneeri igapäevaselt. Konditsioneerid ja palsamid kaitsevad juukse kutiikulit.

Kui juustele on tekitatud juba palju kahjustusi, siis soovitame kasutada kord nädalas sügavalt niisutavat konditsioneeri või juuksemaski.

Piira suvel juuste föönitamist. Kui kasutad juuste stiliseerimiseks fööni, siis kasuta seda umbes 80% ulatuse kogu juuste kuivatamise ajast ja kuivata ülejäänud aeg juukseid rätikuga või lase juustel vabalt ise kuivada.

Piira juuste värvimist suvel nagu näiteks, värvi mitte tihedamini kui iga 8 nädala tagantoma juukseid. On olemas head teaduslikud tõendid selle kohta, et kemikaalid muudavad juuksed veelgi vastuvõtlikumaks päikese kahjustustele.

Võid sagedamini lõigata suvel juukseotsi. Juba olemasoleva päikesekahjustuse korral on ainult üks võimalus katkiste juukseotstega tegelemiseks, ja see on nad ära lõigata. Lõhenenud juukseotste eemaldamine võib koheselt parandada juuste välimust.

Need lihtsad näpunäited võivad oluliselt muuta seda, et sinu juuksed näevad välja ilusad ka septembris või oktoobris.