Terved juuksed

11.98

Kirjeldus

B 12-vitamiin on unikaalne, sest see on ainus vitamiin, mis sisaldab mineraalainet, so koobaltit. Vitamiin B 12 sünonüümina võib kasutada nimetust kobalamiin. Toidus leidub ka vitamiin B12 -ga analoogseid mitteaktiivseid ühendeid, eelkõige taimset päritolu toiduainetes.

B 12-vitamiini defitsiit võib olla põhjustatud toiduga vähesest B12 vitamiini saamisest (taimetoitlased), maohaigustest, muutustest soole mikroflooras, laiussi nakkusest organismis jm.

Vitamiin B12 on vesilahustuv vitamiin, mida on vaja normaalseks närviraku tegevuseks, DNA replikatsiooniks ning meeleolu mõjutava ühendi SAM-i (S-adenosüül-L-metioniin) tootmiseks. Vitamiin B12 toimib koos foolhappe ja vitamiin B6-ga kontrollides homotsüsteiini tasemeid. Homotsüsteiini üleliigset kogust seostatakse suurenenud südamehaiguste ning paljuse teiste haigustega nagu näiteks osteoporoos ja Alzheimeri tõbi.

Vitamiin B12 on vaja terve immuunsüsteemi funktsioneerumiseks ning punaliblede moodustumiseks. Samuti osaleb see energia vabastamisel toidust ning on seega vajalik normaalseks energia metabolismiks. Kuna vitamiin B12 leidub peamiselt loomses toidus, võib sageli just taimetoitlastel selle vitamiini puudus lihtsamini tekkida.

Kes võiksid kasutada Lambertsi Vitamiin B12 toidulisandit:

  • Inimesed, kellel esineb väsimust ja kurnatust;
  • Taimetoitlased;
  • Veganid;
  • Inimesed, kes soovivad tugevdada enda immuunsüsteemi;
  • Vanemaealised.

Annustamine: Üks tablett päevas koos toiduga või vastavalt apteekri või arsti soovitusele. Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust.

Päevane annus 1 tablett sisaldab:   %NRV*
Vitamiin B12 (metüülkobalamiin) 100 mcg     4000

%NRV – % päevasest võrdluskogusest täiskasvanutel; mcg=mikrogramm

Sobib taimetoitlastele ja veganitele. 

Koostisosad: happesuse regulaator dikaltsiumfosfaat, mahuaine tselluloos, paakumisvastane aine ränidioksiid, emulgaator stearhape, paakumisvastane aine, magneesiumstearaat, vitamiin B12 (metüülkobalamiin).

Teave allergeenide kohta: Toode ei sisalda: nisu, gluteen, oder, soja, munad, piim ja piimatooted, laktoos, pähklid, sulfitid, seller, kala, koorikloom, pärm.

Hoiatused: Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Toidulisand ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku eluviisi. Säilitada toatemperatuuril, kuivas.

Tootja: Lamberts Healthcare Ltd., 1 Lamberts Road,Tunbridge Wells Kent TN2 3EH, Inglismaa

 

Lisainfo

Suurus