Trihholoogia kui teadusharu ulatub Hippocratese aega 400 aastat e.m.a. Viimase aastatuhande jooksul on see saanud laiemalt tuntuks tänu mitmete teadlaste nagu näiteks Henle, Hamilton ja Ludvig tegevusele. Tänapäeva trihholoogias kasutatakse juuste ja peanaha probleemide ravimisel trihholoogilisi tooteid ja vahendeid. Trihholoogilist väljaõpet saanud inimesi nimetatakse trihholoogideks. Trihholoogiline toode on välja töötatud selleks, et ravida juuste ja peanaha probleeme lisaks veel juuste ilu arvesse võttes. Trihholoogias on rõhk asetatud peanahale, kosmetoloogias juustele.
Palju asju, mida usutakse juuste kohta tõde olevat, on lihtsalt müüdid, millel ei ole tõepõhja all. Tõde on aga tihti midagi muud.
Kujuta ette endale olukorda kui sul peaks olema vähk ja arst sulle seda ei ütleks. Ta ütleb, et oled natuke haige ja arvab, et see oleks sulle parem kui sa ei tea. Sa ei tea kui kaua sul veel elada on jäänud ja sa ei saa ka korraldada oma asju nii, et sa võiksid rahus surra. See oleks pettuses elamine ja lõppeks ühel päeval krahhiga nii või naa.
Erinevatel eluperioodidel võib tekkida inimestel rohkem küsimusi juuste ja peanaha kohta, kuna mõned ealised muutused kui ka keskkond võivad kaasa tuua meile ootamatusi.
Miks mul on juuste hõrenemine? Kas sa teadsid, et juuste hõrenemise taga võib olla põhjused nagu:
a. suurenenud ajutine juuste väljalangemine
b. androgeneetiline alopeetsia
c. karvade murdumised
d. füsioloogiline alopeetsia
e. autoimmuunsed probleemid
Kui on kindlaks tehtud miks juuksed hõrenevad, tuleb küsida ja uurida selle põhjuseid. Näiteks kui juuste hõrenemine sai alguse suurenenud juuste väljalangemisest, tuleb uurida selle põhjuseid. Suurenenud juuste väljalangevus võib olla põhjustatud omakorda paljudest faktoritest. Seega täpne ravi algab õigest probleemi kaardistamisest. Seega kõige esimene ja hea samm oleks probleemi korral külastada trihholoogi.
Miks mul on rasused juuksed ja peanahk? Jällegi tuleb kindlaks teha, millest see tingitud on. Kas see on inimese eaga seotud, keskkonnast tingitud või haigusliku päritoluga? Kas sa teadsid, et probleemi võib esile kutsuda ka liig higistav nahk ja valesti valitud juuksehooldustooted.
Iga asi vajab lähemat vaatlust ja trihholoogi juurde tulekut võib võrrelda kui arsti (selleks vastava koolituse saanud spetsialisti) juurde tulemist.
Miks ma kõõmast lahti ei saa? Aga kas see on ikka kõõm? Kõõma aetakse sassi lihtsa naha ketendamisega (tingitud naha kuivusest), dermatiidiga, vahel isegi psoriaasiga. Tuleb kindlaks teha kas see on kõõm ja kumb, kas rasune või kuiv? Kui oleme kindlaks teinud kas see on kõõm või muu, siis tuleb uurida miks antud probleem inimesel välja lööb.
Omada suurt juuksepahmakat peas on mõnele inimesele sama oluline kui omada luksus autot või villat. Kõigil on õigus paremale elule ja miks mitte siis selle heaks ka midagi teha.