Harja või kammi peaks valima juukse pikkuse ja struktuuri arvestades. Juuste kammimine on vajalik. See aitab juukseid puhastada tolmust, siluda juukseid, harutada lahti pusad ning ergutada peanahka. Pusad tekivad mitmel põhjusel. Esmalt tuleb meil iga päev juukseid ära, ja ära tulnud juuksed võivad jääda teiste juuste vahele kinni. Kergemini tekivad pusad väga kuiva ja peenikese kahjustatud juukse korral.

Mida õhemad juuksed, seda pehmemad ja paindlikumad peavad olema kammipiid. Paksude juuste omanikele sobivad jäigemate ja tugevamate piidega kammid. Kui harja kasutatakse iga päev, ei tohi piid olla liiga tihedalt. Liiga tihedalt asetsevad piid hakkavad juukseid kiskuma. Liiga tihedate piidega harju ja kamme saab kasutada ainult soengu või viimistluse jaoks. Piide otsad ei tohi olla teravad. Testi piide sobivust käeseljal-kui need jätavad nahale väga tugeva jälje, ei ole need ka juustele head.

Metsseaharjastest valmistatud harjad

Looduslikud. Eelistatum on siiski looduslikest materjalidest harjad, näiteks mets- või okasseaharjastest, puidust jne valmistatud. Need harjad on pehmed ja sobivad ka lastele ning kahjustatud juuste turgutamiseks. Juukseid selline hari ei kahjusta, kuid pusadega võib hätta jääda.

 

 

 

 

 

 

Head valikud

Olivia Garden Ceramic + Ion XL Boar Paddle Brush Vent
Olivia Garden Ceramic Plus Ion Turbo Vent 100 Percent Boar Flat Brush Styler 9 Rows

Pusaharjad

Pusaharjad kammivad lahti juustesse jäänud pusasid ja ei aja juukseid enam pusasse tänu oma harva asetsevatele piidele. Pusaharjad sobivad nii märgade kui ka kuivade juuste kammimiseks. Pusaharjadel on pehmed piid. Jäigad piid hakkavad juukseid lõhkuma ja kahjustama.

 

 

 

 

 

 

Hea valik

HAIRWAY biopõhisest plastikust beež pusahari ORGANICA

Kammid

Kamme valmistatakse nii looduslikest materjalidest(puit, sarv, luu, või biopõhisest plastikust) või sünteetilised (plastik, silikoon, nailon, süsinikkiust).

Pikkadele juustele ja/või lokkidele sobib suurem ja hõredate piidega kamm. Hästi jämedate ja laiade piidega kamm sobib ka lokkide või märgade juuste lahtikammimiseks. Lühemate soengute korral sobivad väiksemad ja tihedate piidega kammid. Hästi tihedate piidega kamm sobib kõõma väljakammimiseks, ning ka tingude eemaldamiseks.

Sabaga kamm ja tupeerimisekamm. Neid on mugav kasutada soengu tegemiseks.

 

 

 

 

 

 

Head valikud

Kammide ja harjade hooldus

Igal inimesel on igapäevaelus üks isiklik kamm või rohkem. Igapäevasel kasutamisel need määrduvad. Kammi kogunevad juuksed, mustus, tolm, kosmeetikatoodete jäägid – vahud, geelid, lakid ja muu. Seetõttu kamme ja harjasid tuleb puhastada.

Kammi peaks puhastama nii tihti kui võimalik. Sõltuvalt materjalist saab kamme puhastada kas kuiva või märja meetodi abil. Kuiva puhastust kasutatakse kammide või harjade juures, mis on valmistatud puidust, sest puit imab vett ja tekitab kammile kahju. Alustatakse harja piidest ja eemaldatakse suurem mustus. Kammipiid saab puhastada alkoholi kastetud vatitikuga. Puhastusega tuleb toime ka tolmuimeja.

Looduslike harjastega kammidel nende harjaseid ja kummipadja pindu ei tohi puhastada alkoholiga, sest see võib neid kahjustada. Neid saab edukalt puhastada ka hambaharjaga, mis on kastetud sooja vette, millesse on pandud vedelat seepi või šampooni.

Sünteetiliste ja metalli materjalidega kamme saab puhtaks ainult vee kasutamisel.

Nõudepesu pesuaine on üks võimalus kammi pesemisel. Enne pesemist eemaldada juuksed kammist. Valada nõusse sooja vett, lisada pesuaine sellises koguses, et vesi on muutunud seebiseks. Kasta kamm vedelikku ja jäta see 20-30 minutitks seisma sinna. Pärast kui mustus on tulnud pinnale, pese kamm, loputa ja kuivata.

Ka äädikat ja söögisoodat saab kasutada kammide pesemisel. Lahusta väike kogus soodat soojas vees ja lisa väike törts äädikat juurde. Kasta kamm saadud vedelikku seisma 10-15 minutiks. Pärast seda pese, loputa ja kuivata kamm.

Nii lihtsaid vahendeid kasutades saab kergesti puhastada mistahes kammi või harja. Leia endale see sobivam viis.