JUUKSEHOOLDUS TALVEL

 

NÕUANDEID, ET SINU JUUKSED OLEKSID TERVED KOGU TALVE

 1. SAMM. Šampoon vali peanaha järgi. Ideaalne oleks kui šampoon sobib ka sinu juuste tüübile; nt. on sul kuivad nii juuksed kui ka peanahk.
 2. SAMM. Palsam vali juuste järgi. Peenikestele juustele sobib kerge konsistentsiga konditsioneer. Keskmistele või paksematele juustele tummisema konsistentsiga palsam.
 3. SAMM. Üks kord nädalas tee juuksemaski. Üldiselt peenikesed juuksed ei vaja maski, kuid kui nad on töödeldud, väga kuivad ja rabedad, siis sobib.
 4. SAMM. Väldi juukseid pestes väga kuuma vett. Kui võimalik väldi tugevat föönitamist, sirgendamist. Kui on tarvis juukseid kuumtöödelda, siis kasuta kindlasti kuumakaitset. Üks valik oleks Defend kuumakaitse.
 5. SAMM. Kui kasutad üks või rohkem kordi nädalas viimistlusvahendeid (lakki, geeli, vahtu), siis pese iga 4 kord juukseid sügavpuhastava šampooniga. Hea valik on Vivid sügavpuhastav šampoon.

Veel:

 1. Kui võimalik väldi juuksepesu 1h enne külma õhu kätte minemist. Ära mine niiskete juustega välja.
 2. Kasuta juustesse jäetavat konditsioneeri juukseõlide asemel. 
 3. Värvi juukseid looduslike värvidega. Need katavad halle juukseid ja lisavad juustele volüümi  Hea valik on Radico Colour Me värvid. Juustele tuleb teha enne värvima asumist sügavpuhastavat savipesu. Loe rohkem taimedega värvimise kohta siin.
 4.  Juustesse jäetavaid tooteid  kanna peenikestele juustele ainult õhukese kihina. Peenikeste juuste puhul on mõõdukas juuksehooldustoodete kasutamine parem.
 5. Juuksekääre ei pea kartma. Lõika juukseotsi iga 3-4 kuu tagant. Hoia juukseotsad terved, juuksed ja soeng näevad siis alati värskemad välja.
 6. Kanna talvel peakatet. Juuksed armastavad sooja.