Taimedega värvimine on hea lahendus neile, kes soovivad looduslikku lähenemist juuste värvimisel või soovitakse võimalikult loomulikku juuksetooni. Taimses juuksevärvis olevad taimed hooldavad meie juukseid, andes neile ilusa läike ja sära. Taimevärvid ei tee kahju meie juustele ja me võime südamerahuga neid värvida, kartmata neile liiga teha.
Taimedega värvimise kasud.
Taimedega värvimise kasusid märkab inimene ruttu. Üldiselt on teada, et keemilised värvid kahjustavad juukseid. Nad mitte ainult ei kahjusta, vaid ka kiirendavad halli karva teket. Mismoodi? Nimelt sisaldavad need värvid paljusid kahjulikke komponente mis takistavad melaniini teket. Üks nendest on vesinikperoksiid. See on aine, mida kasutatakse juukseid heledamaks ja tumedamaks värvimisel. Nimelt, juukse folliikulid produtseerivad väikeses koguses vesinikperoksiidi ise ning inimese keha toodab aga ensüümi, mis lagundab vesinikperoksiidi molekuli. Seoses vananemise protsessiga väheneb selle ensüümi tootmine ning juuksed hakkavad iseend „blondeerima“ seestpoolt. Inimesel, kes värvib keemiliselt oma juukseid võib suure tõenäosusega tekkida halle karvu kiiremini. Muidugi siin on oma osa ka geneetikal ja vananemisel aga keemiline värv võib soodustada rohkemat halli karva teket. On teada, et vesinikperoksiid takistab pigmendi tootmist.
Piltlikult öeldes asuvad folliikulis rakud, mida nimetatakse melanotsüütideks. Need toodavad pigmenti melaniin, mis annab värvuse juustele ja ka meie nahale. Melaniin värvib keratiini ja nii saavad värvi ka juukseid. Inimjuuksed on kas pigmendiga (pruun, punane, blond) või siis pigmendita (valged).
Johannes-Gutenbergi nimelise ülikooli biofüüsika instituudi professor Heinz Decker on öelnud: „Evolutsiooni käigus tekivad teatud kaitseensüümid, mille kontsentratsiooni vesinikperoksiid reguleerib. Kui aga vesinikperoksiidi tase liiga kõrgele tõuseb, siis võib see ka kaitseensüüme ohustada, mille tagajärjel ei moodustu enam piisavas koguses juukse pigmentvärvi melaniini.“
Pealegi peale keemilise juuksevärvi mahapesu jääb nahale tugev värvirant, siis taimedega värvimise järgselt seda ei teki. Taimedega värvimine ei kahjusta juukseid. Taimne juuksevärv aitab katta ka halli juust. Õige värvitooni valik teeb sind lihtsalt ilusaks.
Juukseid värvides neid võimalikult vähe rikkuda on väga oluline. Ajaleht Ekspress rääkis kord viie naisega, kes osalesid telesaates “Minu imeline muutumine”. Selgus, et teleekraanil näidatakse muinasjutu ühte poolt. On üks eesti naine või mees, kes pole enda välimusega rahul ning talle tuleb appi hambaarstide, ilukirurgide ja stilistide tiim. Hiljem inetust pardipojast saab kaunis luik.
Ehkki muutumissaade on ametlikult tõsielusaade, näidatakse televaatajatele vaid üht osa tõest – ilusamat osa. See on maailm, kus ilukirurgial puudub pahupool. Kõik ilulõikused õnnestuvad. Blondeerimine ei riku juukseid. Pahupool – põletikud, armid, rikutud juuksed ja saateosaliste hingelised kannatused – jäävad peitu.
Parim oleks, et inimene jääks rahule oma juustega ka peale juuste värvimist ja hooldamist. See tähendab, kui talle on tehtud juuksehooldus, siis tema juuksed on saanud tugevamaks ja on nüüd palju parema kvaliteediga, kui enne. Mis kasu on, kui juuksed on üks õhtu ilusad aga kõik ülejäänud päevad aastas aga inetud ja kahjustatud?
Taimedega värvimine on tõesti kahjutu viis oma juukseid hooldada ja mitte ainult seda, vaid sellega käib kaasas terve hulk häid asju. Nimelt enne taimedega värvima hakkamist tehakse sügavpuhastav savimask, mis on samuti 100% looduslik. Miks seda vaja on? Aga selleks, et kui varem on värvitud keemiliste värvidega, on vaja saada juuksest raskemetallid ja muud ained välja. Juuks on siis valmis uut värvipigmenti vastu võtma. Samuti kui see protseduur tehtud, siis edasi igat uut värvimise korda, tuleb teha ainult 10 min sügavpuhastava šampooni ja savipesu. Kõik see hooldab samuti juukseid, kuna ta puhastab juuksed tootejääkidest ja silikoonidest. Juuksed on peale seda volüümikamad.
Taimedega värvimisel ei ole tõesti ainult punaseks ja mustaks värvivad värvid, nagu arvatakse. Tegelikult on väga palju erinevaid värvetoone. Taimi saab omavahel segada, andes võimalusi juurde tekitada palju erinevaid värvitoone. Kasutatakse hennat, amlat, indigot, brahmit, bhringraj, hibiskust, methi taime. Kollakama tooni saamiseks lisatakse ka kurkumit. Taimed, mitte ainult ei värvi juukseid, vaid ka hooldavad sinu peanahka. Samuti jääb juuks värvituna loomulik. Kui pole kunagi varem värvinud taimedega, siis võta kätte ja proovi.
Teeme enne värvima asumist kliendile ka värvikaartide järgi testi. Seda selleks, et valida kohe esimene korral, see õige toon.