Terved juuksed
Test, mis näitab ära kas mul on juuste väljalangemine.

 

Tavaliselt langeb päevas välja umbes 30 – 80 juuksekarva. Pesu päeval võib see arv tõusta 100 – 130. Noortel langeb juukseid vähem, kuna mõned testid on näidanud, et juukseid langeb igapäevaselt välja vastavalt inimese vanusele. Arv 100, mida pakutakse päevas ära tulnud juuste arvuks, on tegelikult nii mehe kui naise päevas ära tulnud juuste mitme päeva keskmine arv.
Meestel on päevane juustekao protsent naistest suurem. Sügiseti ja kevadeti tuleb ka rohkem juukseid ära.

Suvel enamus juustest lähevad puhkefaasi, kuna valgusaeg pikeneb. Kui päev läheb sügisel jälle lühemaks, siis hakkame nägema nende juuste väljalangemist. Seda võib võrrelda ka loomadega, neil on karvavahetus sünkroonselt, meil inimestel aga mitte.
100 kuni 130 juuksekarva päevas pole siiski korralikult uuritud ja on ilmselgelt palju. Tavaelu näitab, et keskmine väljalangemine on kuskil 30-80 juuksekarva päevas. Muidugi see on igal inimesel erinev.

On mitmeid meetodeid kuidas mõõta igapäevast juuste kadu (juuste harjamisel ja pesuga ära tulnud juuste kogumine ja lugemine).

Kui inimesel on Telogen Effluvium ehk suurenenud juuste väljalangemine ja ilma probleemita kaotas ta päevas 30 juuksekarva, siis probleemi korral tuleb ära juba 65 juuksekarva. Kui võrrelda seda numbrit 100 juuksekarvaga, siis justkui polekski probleemi, aga probleem siiski eksisteerib. Muidugi tuleb probleemi tuvastamiseks vaadata ka peanahal kasvavate juuksekarvade olukorda.

Üks võimalus teada saada, kui palju mul juukseid ära tuleb on – KOLME ÜMBRIKU TEST.

Sa vajad kolme ümbrikut ja julget pealehakkamist!

See test on üks võimalus veendumaks, kas juukseid langeb välja normi piires või tõepoolest tavapärasest rohkem. See käib nii:

1. Pese pea puhtaks, kuivata ja kammi hoolikalt juuksed, et kõik lahtised juuksed oleks eemaldatud ja pane juuksed kinni (patsi).
Meestel on tõenäoliselt seda testi raskem teha ja enamusel lausa võimatu nende lühikese juuksepikkuse tõttu. Meestele väike nõuanne testi kirjelduse lõpus.

2. Teisel päeval samal kellaajal võta juuksed lahti, kammi lahtised juuksed välja ja pane need esimesse ümbrikusse või loe sibulaga juuksed kohe kokku.

NB! Juuksesibula tunned ära sellest, et karva ühes otsas on valge „mummuke“. Seda on näppude vahel ka tunda. Sibulata juuksed on murdunud ja arvesse ei lähe.
Seejärel pane juuksed uuesti kinni (patsi).

3. Kolmandal päeval samal ajal korda sama protseduuri ja pane eemaldunud juuksed teise ümbrikusse või loe sibulaga juuksed kohe kokku. Seejärel pane juuksed uuesti kinni (patsi).

4. Neljandal päeval samal ajal pese pea puhtaks, püüa peapesuga tulnud juuksed kokku ja pane kolmandasse ümbrikusse või loe sibulaga juuksed kohe kokku.

Liida kolme päeva juuksekarvad kokku ja jaga saadud summa kolmeks. Nii saadki teada keskmise väljalangenud juuste arvu päeva kohta.

Kui saad suurema numbri kui 80 – 100, siis võib tegu olla suurenenud juuste väljalangemisega.

Konsultatsiooni saamiseks tule juuste- ja peanahauuringule või kui oled uuringul juba käinud, teavita saadud tulemusest oma trihholoogi.

Mehed võivad võtta valge paberi ja panna enda ette lauale. Lühikese soengu puhul tõmmata käega juustest läbi kiirete liigutustega ette ja taha mitmeid kordi valge paberi kohal. Juuksed, mis on lahti, kukuvad paberile. Kui paber täitub ära tulnud juustega, panna see kõrvale ja võtta teine valge paber. Korrata sama asja ja kui paberile tekib järjest uusi juukseid aina juurde, siis see võib näidata, et juuksed on lahti. Mõnede üksikute juuksekarvade nägemine paberil on normaalne juustekadu ja ei näita juuste väljalangemist.