Juuste määrdumist ei saa me ära hoida või vältida. Seda põhjustab higi, rasu, tolm ja isegi õhusaaste.
Mõnel inimesel lähevad juuksed rutem mustaks kui teisel. Juuste määrdumise kiirust mõjutavad elustiil, töökeskkond, hobid (sport) jm. Samuti juuste paksus. Juukseid on erineva paksusega: peenikesed, keskmised, paksud. Peenikesed juuksed on tavaliselt õrnemad, määrduvad kõige kiiremini ja ka kahjustuvad kõige kergemini.
Mõnel juhul on tegu rasunäärme üliaktiivsusega, mida mõjutavad hormoonid ning mida näeme tihti noortel.
Sõltumata põhjusest, kui juuksed on mustad, siis tuleb neid pesta.

Enne pesemist kammi või harja juukseid läbi. Sellega eemaldad lahtised juuksekarvad. Siis ei ummista need pesu ajal äravooluava ja pärast pesu on lihtsam ka juukseid kammida.

Kordamist väärib teada-tuntud tõde, et juuste pesemiseks kasutatav vesi ei tohi olla liiga kuum ega ka liiga külm. Külm vesi ei pese välja tootejääke, liiga tuline vesi kuivatab juukseid ning ärritab higi- ja rasunäärmeid. Sooja veega on juuksesoomused avatud, külma veega juuksesoomused sulguvad. Sellepärast olgu šampooniga pesemise ajal vesi parajalt soe ja palsamit välja loputades jahedam.

Toodete valimise kuldreegel on, et šampoon vali peanaha järgi, palsam juuste järgi.
Näiteks kui juus vajab igapäevast pesemist, siis võiks kasutada igapäevaseks pesuks mõeldud šampooni, mis on juuksele õrnem. Kõõma korral aga peaks kasutama mingi perioodi kõõmašampooni.

Kindlasti ei tohi ära unustada palsami kasutamist, seda ka juuste igapäevasel pesemisel. Kui peenikeste ja õhukeste juuste puhul ei tasu palsamiga liialdada, et see ei koormaks juust ega muudaks seda raskeks, siis tugevate, paksude või kuivade juuste puhul ei tohiks aga palsami arvelt kokku hoida. Väga kuivadele ja tõrksatele juustele tasub teha nädalas korra maski.

Juus peaks jääma peale pesu kohev ja puhas. Peenikest juust pole mõtet seepärast koormata mitme erineva viimistlusvahendiga. Üldjuhul ei kanna juus välja enamat peale šampooni, mahapestava palsami ja ühe viimistlusvahendi. Kui juustele kuhjub palju tootejääke, siis muutuvad need lõpuks kuivaks, rabedaks ja kergesti murduvaks. Kui su elustiil ja juuksetüüp nõuavad pidevat viimistlusvahendite kasutamist, siis kasuta aeg-ajalt sügavpuhastavat šampooni, mis peseb tõhusalt viimistlusvahendite jäägid juustest välja.

Selleks, et vältida juuste kahjustamist liigse föönikuumusega, kasuta juustel kuumakaitset.

Olgu su juuksed peenikesed, keskmised või paksud ning peanahk kuiv, normaalne või rasune, trihholoogilt saad alati head nõu, kuidas ja millega oleks just sinu juukseid ja peanahka kõige õigem hooldada.

Kui sul on probleem peanaha või juustega, siis kindlasti tegele sellega ja tule trihholoogi jutule.